Dne 25. dubna navštívil okrasnou školku Jan Holub s.r.o. ve Hvozdečku u Bouzova ministr zemědělství Marián Jurečka.

14.05.2016 14:50

Na pozvání MO KDU-ČSL Bouzov a pana Jana holuba navštívil za doprovodu lídra do krajských voleb pana Ivo Slavotínka a dalších milých hostů Okrasnou školku Jan Holub s.r.o. ministr zemědělství a první místopředseda KDU-ČSL pan Marian Jurečka.

 

Marian Jurečka ve Hvozdečku

Pozvaní hosté měli během hodinové komentované prohlídky s panem Holubem možnost blíže poznat špičkové zařízení, které v praxi používá nejmodernější technologie v odvětví rostlinné výroby.

Celá prohlídka započala ve sterilních prostorech růstových laboratoří, kde se pan ministr s hosty měl možnost seznámit se špičkovou technologií množení rostlin "in vitro".

Pokračovalo se přes prohlídku skleníků, až po volná pole, kde již rostly dostatečně silné a aklimatizované rostliny.

Prohlídka zahradnictví, jak sám pan Holub s láskou svou firmu nazývá, končila výhledem na Holý vrch, kde místní upozornili pana ministra a jeho doprovod na aktuální problematiku plánovaného otevření lomu na vápenec.


Tomuto tématu také byla věnována druhá část návštěvy pana ministra Mariana Jurečky a předsedy KV Ivo Slavotínka, kdy se v prostorech Hotelu Bouzov odehrála debata se zástupci obecních samospráv a spolků dotčených problematikou plánovaného otevření lomu.

Z diskuse vyplynul hluboký odpor místních obyvatel k záměru švýcarské firmy otevřít dobývací prostor Holý vrch. Marian Jurečka a Ivo Slavotínek přislíbili maximální pomoc v této problematice, za což od přítomných starostů a předsedů spolků sklidili upřímný a vděčný potlesk.

 

Lubomír Macek
člen KDU-ČSL Bouzov

 

Mezi dalšími vzácnými hosty byli okresní předseda KDU-ČSL Ivo Čečman, krajský tajemník Jan Dostál, okresní tajemník Zdislav Havran, starostové Bouzova Zdeněk Foltýn, Luké František Lakomý, starosta Litovle Zdeněk Potužák a další.

 

Fotogalerie /načítá se/:

 

 

Proslov pana ministra začíná v 6 minutě 32 sekundě...